17.06.2012

Otrais atvērto datu hakatons

Publicēja Raimonds Simanovskis • Birkas: hakatonsParādīt komentārus

Vakardien notika otrais Latvijas atvērto datu "hakatons", kurš, neskatoties uz vasarīgo laiku, bija divreiz vairāk apmeklēts nekā pirmais – kopā piedalījās 20 dalībnieki.

Iesākumā pastāstījām par pēdējā laika jaunumiem, ko katrs darījis vai plāno darīt atvērto datu jomā. Iesākumā es pastāstīju un parādīju jauno data.opendata.lv atvērto datu portālu, kuru šoreiz plānojām papildināt ar jaunām datu kopām. Kā arī īsumā pastāstīju par nesen notikušo "Rīga – averies!" forumu.

Pēteris Ručevskis no LU MII parādīja Saeimas balsojumu grafu analīzes vizualizācijas, izmantojot viņu izstrādāto SNA rīku. Linda Vītuma pastāstīja par dzemdību statistikas datiem, ko viņa vēlētos iegūt, lai labāk saprastu situāciju šajā jomā dažādos Latvijāas reģionos un palīdzētu citiem veikt informētu izvēli. Ģirts Karnītis no LU Datorikas fakultātes pastāstīja par to, kas ir veikts kopā stundentiem specsemināros, kur viņi apkopoja dažādus Latvijas attīstības plānus, valdības deklarācijas un valsts institūciju budžetus un mēģināja tos sasaistīt kopā. Uldis Bojārs pastāstīja par atvērto datu izmantošanas konferenci, uz kuru viņs dosies, kā arī par nesen notikušo Europeana hakatonu, kurā viņa pārstāvētā komanda izveidoja europ.in Europena datu meklēšanas servisu. Savukārt Toms Ceļmillers no VARAM pastāstīja par Eiropas Savienības pēdējām iniciatīvām atvērto datu jomā, kā arī uzklausīja viedokli, ko vajadzētu iekļaut nākamajos latvija.lv papildinājumos. Par šo tēmu bija vienots viedoklis – visiem publiskajiem latvija.lv e-pakalpojumiem jānodrošina, ka var iegūt pilnas pirmdatu kopas mašīnlasāmā CSV vai XML formātā.

Pēc tam sadalījāmies pa interešu grupām un ķērāmies klāt pie "kodēšanas" un jaunu atvērto datu kopu sagatavošanas, lai tos varētu publicēt data.opendata.lv.

Hakatona rezultātā izveidojām un nopublicējām vairākas jaunas datu kopas un to izmantošanas piemērus:

Hakatonā tika identificētas arī vairākas jaunas idejas, pie kurām varētu strādāt, tādēļ noteikti būs nākamais hakatons - droši vien kaut kad rudenī. Vēlējos aicināt iesaistīties atvērto datu aktivitātēs arī dažādu augstskolu pārstāvjus – ir projekti, kur var iesaistīties IT nozares studenti, lai apstrādātu un sagatavotu dažādus datus, gan arī pēc tam šos datus var izmantot žurnālistikas un dažādu sociālu zinātņu nozaru studenti, lai balstoties uz tiem veiktu pētījumus. Ja ir kādas idejas, tad lūdzu kontaktējiet mūs Google diskusiju grupā.

Nobeigumā gribēju pateikties uzņēmumam eBIT, kas arī šoreiz nodrošināja telpas hakatonam, kā arī bija plaši pārstāvēts dalībnieku vidū. Kā arī pateikties Providus un Lindai Austerei par atbalstu data.opendata.lv portāla tapšanā.